mutluluklar artarak çoğalsın hep beraber

Posted on Aug 5, 2010 in Başarı Hikayeleri | 1 comment

Bizim hikayemiz 2006 yılında başladı.Eşimle 1 yıllık evliydik ve cocuğumuz olmasını çok istiyorduk.Ben evlenmeden 1 yıl önce sol yumurtalığımdan over kisti aldırmıştım.Ameliyat sonunda sonuçlar iyi geldi.Ama içinden bir ses hep bir sorun olacağını söylüyordu.Çorlu da beni ameliyat eden doktara gidip kontrollermi yaptırdım,rahim filmi çekildi kanallarda tıkanıklık olmadığı tespit edildi ve benzeri testler yapıldı.Bir sorun olmadığını söylendi fakat eşiminde sperm sayısı ve hareketliliğine bakılması gerekiyormuş,o testide yaptırdık.Ve hiç sperm yok çıktı,şok olmuştuk.Bize tüp bebekten başka sanşımız olmadığı söylendi.
Eşim internetten bahçeci kliniğini buldu.Ameliyat olup sperm bulundu ve donduruldu ,çok sevindik.İlk denemeye uygun tarihlerde başladık.9 tane yumurta toplandı tranfer olacağını beklerken klinikten arayıp bebeklerin gelişmediğini haber verdiler…yıkılmıştık..hiç umudumuz kalmadı.Sonra üzerinden 1 yıl geçti ve tekrar denemeye karar verdik bu sefer 7 yumurta toplandı ve 4 tanesi gelişti transfer oldu.10 gün hiç doğru düzgün hareket etmedim birşeyler olup zarar vermekten korktum.Test yaptırdım sonuç olumsuzdu.Bu sefer daha bilinçliydik hırslandık.Biz tüm olumsuzluklara rağmen sonuna kadar şansımız olduğunca denemek istiyorduk….3. ve son deneme Süleyman beye geldik bizi Murat beye yönlendirdi.Tekrar bütün tahlillerimiz oldu,sigarayı eşimle beraber bıraktık.bazı ilaçlar ve vitaminler kullandık.Ve kilolarımız en uygun hale 1 ay sonra geldi,bende şeker kontrolu yapıldı oda kontrol altına alındıktan sonra 3. denemeye başladık….7 tane yumurta olgunlaştı 2. gün bizi aradılar 2 tane yumurta gelişmiş transfer oldu bu sefer hiç yatmadım düzenli yürüyüş yaptım…Ve sonuç olumluyduu… tam 35 hafta 5 günlük sağlıklı bir bebek olarak kızımız dünyaya gözlerini açtı.Şimdi kızım 16 aylık çok mutluyuz,bütün planlarımız Naz içinn….Bize destekleri için Murat bey ve Süleyman bey olmak üzere bütün bahçeci ekibine teşekkürlerr..
seden necati özdemir

One Response to “mutluluklar artarak çoğalsın hep beraber”

  1. Yaklaşık 13 yıllık evliliğim vardı ve bu 13 yılın nerdeyse 10 yılını aşılama tüp bebek ve polikistik over tedavileri için harcadım .Son olarak Murat Bey le tanışdıktan ve birlikte tedavi sürecime devam ettikten sonra herşey daha olumlu ve yolunda gitmeye başladı. Birkaç kez aşılama tedavisi oldum ama bir sonuç alamadım. Tam tüp bebek tedavisine karar vermiştik ki “hamile olduğumu” öğrendim. Bu benim ve eşim için bir mucizeydi, 13 sene sonra gelen bir mutluluktu. Ümidimi hiç kaybetmemiştim. Murat Bey e ve Bahçeci Kliniği ne güveniyordum ve bu güvenim boşaçıkmadı. Önce Allah ın izniyle ve tabiki Murat Berksoy un sayesinde bir kız evladı sahibiyim ve şuan kızım yaklaşık 1 buçuk yaşında.
    Bana, eşime ve aileme bu tarifedilemez duyguyu yaşattığınız için çok teşekkürler Murat Bey.

Leave a Reply

Your email address will not be published.