2013’ten Bir Başarı Hikayesi

Posted on Jan 8, 2013 in Başarı Hikayeleri, Genel | 0 comments

Evliliğimizin 1. yılından sonra çocuk istedik. fakat bir sene denedik olmadı. Doktora gitmeye karar verdik. yapılan testler sonucunda AMH değerimin düşük olduğu,yumurtalarımın kalitesiz olduğu söylendi. ilk olarak aşılama yapmamız tavsiye edildi. Denemenin sonucu olumsuzdu. Tüp bebek önerdiler. Adetimin ikinci günü iğnelere başladık,yumurtalar toplandı,transfer edildi fakat sonuç olumsuzdu. Doktorum 2 ay sonra adetinin ikinci günü tekrar gel dedi. Yine aynı işlemler ve olumsuz sonuç…
Eşimle başka doktora gitmeye karar verdik,yine adetin ikinci günü başlayan iğneler,yumurta toplama ve transfer ve yine sonuç olumsuz oldu. Bir kez daha denedik ve yine sonuç olumsuz olunca doktor bize yumurtalık rezervinin azalmış ve yumurtaların çok kalitesiz olduğunu anlattı ve “sizin çocuğunuz olmaz” dedi. Eşimle neye uğradığımızı şaşırdık, hani en son çare tüp bebekti, nasıl olmazdı! hamile görmeye, bebek görmeye tahammül edemiyorduk artık. Maddi manevi bitmiştik. Bir arkadaşımın önerisi üzerine Dr. Halit Fırat Erden e gitmeye karar verdik umutsuzca. İlk konuşmamızda yine adetin ikinci günü iğnelere başlarız diye düşünürken Halit bey bize hemen başlamıcamızı söyledi ve bizi hazırlaması için Dr Murat Berksoy a yönlendirdi. Daha ilk görüşmemizde Murat Beye çok inandık ve güvendik, yapılan testler sonucunda glutene duyarlı olduğumu ve şekerimin düşük olduğunu öğrendim. Bunların yumurta kalitesine etkisi olduğunu söyledi Murat bey. ve uygun tedaviye başladık. Ayrıca çok düşük olan AMH değerim için için de özel diyete başladık. 2 ayın sonunda AMH değerim inanılmaz şekilde yükseliş gösterdi ve Murat bey hazır olduğumuzu söyledi. Büyük bir heyecanla,inançla Halit Beyle görüştük ve iğnelere başladık. İlk kez daha çok yumurta toplanmıştı ve kaliteliydi. 12 günü bekledikten sonra test yapmak için tekrar kliniğe geldik. Sonucu alır almaz eşimle gözyaşlarımıza hakim olamadık. Bunca zamandır beklediğimiz sonuca ulaşmıştık. 2 hafta sonra ise ikiz bebeklerimin olacağını öğrendik. Bize sizin çocuğunuz olmaz demişlerdi ama doğru tedavi,doğru doktor,inanç ve sabrın sonunda çok şükür iki oğlum oldu. Şu an 3 aylık olan oğullarımın benzer sorun yaşayan insanlara umut olmalarını diliyorum.
Ben çok zor bir hastaydım buna rağmen oğullarıma kavuştum. Çocuk isteyen herkesin Halit Bey ve Murat Beyle karşılasmasını diliyorum.

ikizlerin annesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *